AcasaAcasa  
  • Ultimele imaginiUltimele imagini  
  • ÎnregistrareÎnregistrare  
  • ConectareConectare  

  • Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

    Have fun with Crux !(Privat)

    2 participanți

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

    26Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:08 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Din curiozitate nici un pic. Am venit să te întreb dacă vrei să mă ajuţi cu ceva.
    Îmi întorc privirea către roşcovan şi-l privesc serioasă.

    27Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:10 am

    Wicked

    Wicked

    Devin curios. Oftez, apoi spun:
    -Nu știu dacă îmi meriți ajutorul. 
    În acel timp, încet, în spatele fetei, pășea una din clonele mele, aceasta având spada mea în mână.

    28Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:12 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Aud nişte paşi în spatele meu, dar rămân calmă şi nu fac să se observe că i-am auzit.
    -De ce să nu ţi-l merit?

    29Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:13 am

    Wicked

    Wicked

    -Nu îmi prea plac musafirii nepoftiți.
    Clona a ridicat spada și luând avânt, a fost pregătită să o lovească în gât pe fată.

    30Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:16 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Scot prima sabie brusc ajungând în picioare şi parând lovitura.
    -Oh, deci îmi trebuia invitaţie specială.

    31Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:17 am

    Wicked

    Wicked

    Zâmbesc, apoi aplaud, apoi râd puțin.
    -Pe scaunul acela au murit foarte mulți oameni. Da, îmi meriți ajutorul. Ascult.

    32Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 3:37 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Fratele meu geamăn m-a sfidat. Sfida consistă în a căştiga cea mai mare recompensă.
    Mă uit la el cu coada ochiului.

    33Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 3:38 pm

    Wicked

    Wicked

    -Înțeleg.
    Mă ridic, apoi continui:
    -Să îl ucid sau să-i rup o mână și un picior ?

    34Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 3:41 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Nu.
    O scot din teacă şi pe Murasama, Murasame blocând atacul clonei. Eliberez săbiile din încrucişarea de mai înainte şi ridic Murasama către Vernian.
    -Te vreau pe tine.
    Sper că nu e atât de idiot încât să nu-şi dăie seama că el este prada, iar recompensa pentru el e destul de bunicică.

    35Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 3:44 pm

    Wicked

    Wicked

    Scot un evantai din buzunar, fluturându-l puternic spre mine
    -Oh, vai, dar sunt flatat...
    Luminile se sting brusc. Când se aprind din nou, eram cu capul în jos... sprijinit de o sfoară... la vreo 5 metri mai sus de fată...

    36Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:05 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Păi cum...nu vrei să-mi faci onoarea să fii câştigul meu?
    Îl privesc, dar în acelaşi timp eram cu ochii în patru la celelalte clone.

    37Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:11 pm

    Wicked

    Wicked

    -Sunt timid, nu știu ce să spun... zic eu pe un ton copilăros
    O melodie se auzea din ce în ce mai tare.

    38Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:14 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Frumoasă melodia. Cine o cântă?
    Pe faţa mea palidă se schiţă un zâmbet. Cum se spune, dacă vrei să prinzi veveriţa, gândeşte ca o veveriţă.

    39Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:16 pm

    Wicked

    Wicked

    -Eu ! zic râzând
    În jurul fetei se strângeau cele 3 clone care cântau.

    40Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:19 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Luasem o poziţie normală la prima vedere, doar am mişcat un picior ici şi colo, dar pentru cunoscători aceasta era cea mai simplă poziţie de apărare împotriva alor mai mulţi.

    41Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:20 pm

    Wicked

    Wicked

    -Atacați, copii mei ! strig eu râzând haotic
    Aceștia întrerup melodia, sărind toți deodată pe fată.

    42Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:21 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Mă aplec în jos, în aşa fel cele trei clone se daseră cap în cap. Ies de sub ele făcându-mi loc prin una, adică tăind-o în două, în urma mea rămasese fum. Oare mai poate invoca?

    43Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:23 pm

    Wicked

    Wicked

    Zâmbetul meu s-a șters treptat de pe fața mea
    -Ăh... păi...
    Mă rostogolesc în aer, căzând în picioare pe acea sfoară.

    44Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:26 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Are de gând să stea acolo? Îl privesc cu coada ochiului, între timp îmi iau având asupra celorlalte clone. Ambele nu se mişcaseră de când o tăiasem pe a treia, deci doar el le poate controla.

    45Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:27 pm

    Wicked

    Wicked

    Prima clonă se aruncă spre mine, eu reușind să o prind de mână.
    -Nu te voi scăpa, fratele meu !

    46Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:29 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Clona era fix deasupăra mea. Ridic ambele săbii şi-l străpung în abdomen. Fum din nou. Mai una.

    47Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:30 pm

    Wicked

    Wicked

    -Fugi !
    Clona fuge spre fată, intrând intenționat în acel tăiș.
    -Sunt înconjurat de idioți...

    48Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:33 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Rămân şi eu puţin uimită de prostia clonelor.
    -Wow.

    49Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:41 pm

    Wicked

    Wicked

    -Dacă mă vrei... prinde-mă ! zic eu răzând în timp ce fug pe sfoară

    50Have fun with Crux !(Privat) - Pagina 2 Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 4:46 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Îmi pun săbile în teacă şi-l privesc cum fuge pe sfoară. N-am să te urmăresc, ar fi pierdere de timp.
    -Dar ne vom reîntilni...şi atunci ai să mi-l aduci pe Iis pe tavă de argint.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum