AcasaAcasa  
  • Ultimele imaginiUltimele imagini  
  • ÎnregistrareÎnregistrare  
  • ConectareConectare  

  • Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

    La umbra unui copac[Privat-SamaraMorgan]

    4 participanți

    Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

    1La umbra unui copac[Privat-SamaraMorgan] Empty La umbra unui copac[Privat-SamaraMorgan] Dum Sept 28, 2014 5:13 pm

    Kaixel

    Kaixel

    Era seara si dupa o lunga zi de negociat cu clientii,simteam nevoia ca sa ma relaxez asa ca am venit in parc.Cum imi placea deseori in copilarie sa stau pe iarba verde si sa simt briza ce aducea miros de natura,m-am asezat la baza unui copac si deschizand cartea ce o adusesem cu mine,m-am pus pe citit.Razele portocalii-rostiatice ale soarelui ce apuneau imi strabateau fata intr-un joc de culori,iar vantul ce adia usor printre copaci imi dadea senzatia ca sunt intr-o lume de basm,la asta bineinteles,contribuind si povestea sci-fi pe care o citeam.



    Ultima editare efectuata de catre Kaixel in Dum Sept 28, 2014 5:19 pm, editata de 1 ori

    Kira

    Kira

    ((OOC)) Te rog să anunți cu cine e privat, ca nimeni să nu intre.

    https://ascension.forumgratuit.ro

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    Inchid incet ochii, si incerc sa simt aerul placut din jur imprejur. Ma aflam in parc, linistita in timp ce oftez. Acum ma aflam in pauza, dar am ales sa o petrec aici, deoarece preferam aerul curat mai mult, decat in baruri, sau in alte locuri pe care le frecventau colegele mele. Zambesc putin, in timp ce deschid ochii, si vad o veverita, care se urcase pe mana mea si atipise acolo.

    Kaixel

    Kaixel

    In timp ce citeam cartea,aud dintr-odata un tunet in departare si imi ridic usor privirea din cartea,privind in sus.Nori negri se apropiau dinspre est si la scurt timp dupa ce se auzi primul tunet,adierea se intensifica,facand crengile din copac sa se miste zgomotos.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    Simtind un vant puternic care imi flutura parul, ma uit spre cer, si observ norii de ploaie. Clipesc usor, apoi ma uit iar atenta. Chiar acum cateva minute era senin, iar acu urma ploaia? Era putin cam ciudat, dar vantul usor racoros pe care il resimtisem ma facuse sa imi imbratisez bratele, si sa le frec, incercand sa ma incalzesc putin, in timp ce veverita se urcase pe umarul meu si adormise acolo.

    Kaixel

    Kaixel

    Vazand ca se apropie curand o furtuna,inchid cartea si dau din cap dezamagit,ridicandu-ma de jos.Ma scutur putin de praf,apoi dau sa plec catre iesirea parcului,cu scopul de a ma intoarce acasa,insa privind la dreapta mea,putin in fata observ o fata ce statea de una singura si incerca sa se incalzeasca.Ridic din spranceana curios si ma apropii incet de ea.
    -N-ar trebui sa mai stai pe aici.Vine furtuna,ii spun pe un ton calm,facandu-i semn sa se uite la cer.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Uh, asta am observat si eu, soptesc, in timp ce ma uit in alta parte, crezand ca era veverita cea care vorbise, dar imi dau seama ca era vocea unui tip, asa ca clipesc de cateva ori si ma uit in directia lui. As putea spune acelasi lucru si despre tine, din moment ce si tu esti aici.

    Kaixel

    Kaixel

    -Urma sa plec si eu de fapt.Te-am vazut aici singura si ma gandeam sa te anunt,continui pe acelasi ton calm,privind la fata.Cum te numesti?

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Allyson, spun pe un ton calm, in timp ce il privesc. Dar tu? soptesc in timp ce imi indrept privirea spre cer, si admir norii gri care se adunasera si acoperisera cerul albastru.

    Kaixel

    Kaixel

    -Leon,raspund in timp ce imi pun cartea la subrat si bag mainile in buzunar,chiar in momentul in care primii stropi de ploaie incep sa cada si privesc in sus.Asta e o problema,spun,lasandu-mi privirea in jos catre fata,apoi scotand mana din buzunar,o prind de brat si o trag dupa mine catre un copac apropiat.Sa ramanem aici pana se termina ploaia,chiar daca se intuneca curand.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    Dau din cap, in semn afirmativ, dupa care ma ghemuiesc langa copac, si ma uit spre cer, oftand usor in timp ce urmaresc picaturile de ploaie care cad incet.

    Kaixel

    Kaixel

    -Locuiesti departe?,intreb,in timp ce-mi intorc privirea in jos catre fata.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Nu foarte departe, dar, intr-o ora trebuie sa ma intorc la munca, spun in timp ce ma uit rapid la ceasul de pe mana, si dau afirmativ din cap. Poti veni cu mine pana acolo. O sa le zic sa-ti dea discount de 40 % pe orice comanzi, ii spun zambind in timp ce il privesc timp de cateva secunde, apoi imi indrept privirea din nou spre ploaie.

    Kaixel

    Kaixel

    -Interesanta oferta,ranjesc usor la ea,dar daca nu aveti carti nu sunt interesat.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Ei bine, daca chiar vrei carti de citit, am eu doua biblioteci intregi acasa, asa ca te pot invita dupa ce imi termin tura sa o vezi. Chiar as avea nevoie de parerea cuiva care se pricepe. De mult doream sa citesc o carte buna, dar nu stiu cat de bune is ale mele, asa ca vreau parerea unui expert in citit.

    Kaixel

    Kaixel

    -Esti o fata ciudata,spun,razand,dand din cap amuzat.Esti prima persoana care am intalnit-o care invita un strain direct la ea in casa fara sa se gandeasca putin la consecinte.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Cunosc deja consecintele foarte bine, spun facandu-i cu ochiul si zambind. Dar, tu nu pari un criminal, sincer. Sau, ma insel si esti? intreb in timp ce il privesc pe tip.

    Kaixel

    Kaixel

    -Se pune daca vanez animale?,raspund,amuzat,privind-o pe fata in ochi,in timp ce ploaia se inteteste.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Ah, vanator? intreb pe un ton socat in timp ce il privesc cu ochii mari. Intr-un fel, da.. Un criminal de animale, banuiesc, spun chicotind. Dar, ma bucur ca nu esti vreun criminal in serie care sa planuiasca sa ma ucida pe ascuns cand ma uit altundeva.

    Kaixel

    Kaixel

    -Esti paranoica de obicei,sau asta e doar un caz special?,intreb,ridicand din spranceana amuzat in timp ce ma asez la baza copacului,rup un fir de iarba de pe pamant si il bag in gura.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Uh, daca am mai facut asa de cateva ori se pune la de obicei? intreb pe un ton confuz in timp ce il privesc.

    Kaixel

    Kaixel

    -Sa zicem ca da,raspund pe acelasi ton amuzat,privind la ploaia care devenea din ce in ce mai violenta.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Brr, devine din ce in ce mai frig, soptesc in timp ce ma imbratisez mai tare, ghemuindu-ma din nou, incercand sa imi incalzesc membrele, care erau fragile si imi inghetau deja.

    Kaixel

    Kaixel

    -Evident ca e frig daca pleci imbracata asa de acasa,spun,ranjind,in timp ce scot firul de iarba din gura si il arunc spre ea.E sfarsitul verii de acum,seara se lasa racoare.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Asta e uniforma mea la locul de munca.. Nu pot purta orice in afara de ceea ce imi spun ei, soptesc in timp ce oftez si inchid ochii.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

    Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

    Subiecte similare

    -

    » Have fun with Crux !(Privat)

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum