AcasaAcasa  
  • Ultimele imaginiUltimele imagini  
  • ÎnregistrareÎnregistrare  
  • ConectareConectare  

  • Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

    Locul e bun pentru relaxare.

    2 participanți

    In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

    1Locul e bun pentru relaxare. Empty Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:16 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Poate că unii detestă barul. Locul e urât mirositor, doar beţivani, dar locul ăsta este şi foarte bun pentru a te relaxa. Acest lucru fiind valabil pentru mine. Mă aşezasem la obijnuita masă din colţul încăperii privind din umbră pe fiecare client. Ospătăriţa deja mă cunoştea. Pe masă puse cu um zâmbet o ceaşcă de ceai de fructe fierbinte.

    2Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:20 pm

    Amm.

    Amm.

    Si fiindca mica noastra Cecile se ratacise, era obosita si voia ceva de baut, unde ajunge? Fix intr-un bar ca deh, nu era cel putin a doua oara cand venea aici si nu cunostea locurile. Intra pe usa uitandu-se in jur cu o expresiea pe fata ce nu-i trada nici o emotie; ca de obicei.

    3Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:28 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Pe uşă intrase o fată, cam de 18 ani. Ce caută o fată atât de...inocentă aici? o priveam din umbră, între timp strângându-mi părul într-o coadă de cal.

    4Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:37 pm

    Amm.

    Amm.

    Utandu-se in jur, la tipurile de oameni ce erau adunati acolo: Barbati morti de beti, aproape beti, pe jumatate beti, niste tineri ce se imbatau continuu si urlau si radeau.. In aer plutea mirosul de bautura si de fum de tigare ceea ce o face sa se strambe putin. Dar fiindca asta era singurul loc pe care il gasise si din cate observase -caci sa speram ca nu era chioara- singurul din jur. Se aseaza la o masa goala si rasufla usurata. Cere o ceasca cu ceai.

    5Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:38 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    În încăpere existau doar bărbaţi, înafară de mine, chelneriţă şi fetişcana.

    6Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:40 pm

    Amm.

    Amm.

    Se uita de jur imprejur. Nu vede fiinte de sex feminin in afara de cea care ii adusese ceaiul, fapt ce o cam nelinistea. Uitandu-se ea asa, zareste dintr-o data o fata asezata la o masa, singura. Vazand-o se mai linisteste, caci slava cerului ca nu era singura!

    7Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:49 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Un băiat mai beat se aşează lângă fată. Sughiţând începu a o lua la întrebări de genul: "ce mai faci păpuşă" şi altele.

    8Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 4:50 pm

    Amm.

    Amm.

    Fata ii arunca o privire incruntata. As prefera sa pleci. Spune ea incruntata catre tip.

    9Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 5:09 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Tipul începu să râdă. "Serios?, chiar mă ţipi? Ce rea eşti!" Mai râse încă puţin. "Să ştii că eu nu plec cu una cu două...trebuie să-mi dai ceva". Spune ultimele cuvinte pe un ton mai ameninţător. Emilia (chelneriţa) se uită la mine cu puţină teamă. M-am ridicat încet de la masă, tipul în se dădea la fată, încercând să o prindă de mână. Am scos-o pe Murasama din teacă şi printr-o mişcare, vârful sabiei, era la gâtul tipului.
    -Serios, ar trebuii să pleci.
    Tipul mă privii puţin în ochi. "Bine Ice, ştii că glumeam". Spusese pe un ton inofensiv.
    -Eu nu glumesc.
    Băiatul se ridică şi plecă la locul lui. Murasama se întoarse în teaca ei, eu aşezându-mă lângă ea.
    -Eşti bine?

    10Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 5:30 pm

    Amm.

    Amm.

    Ofteaza. Sunt bine. Multumesc de ajutor. Si schiteaza un micut zambet. Isi sprijina barbia in palma. Nu pot sa cred ca am ajuns aici. Spune ea pe un ton plangacios.

    11Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 5:31 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Păi..ai intrat de bunăvoie sau obligată de cineva?
    Între timp apăru şi Emilia. "Cu ce vă servesc?"
    -Eu vreau o găleată de cuburi de gheaţă.

    12Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 5:33 pm

    Amm.

    Amm.

    Se uita mirata la fata. De ce ai nevoie de o galeata cu gheata? Intreaba ea nedumerita. Si de fapt m-am ratacit si-am ajuns aici fiindca era obosita. Apoi se intoarce spre Emili. Eu nimic, multumesc.

    13Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Dum Sept 28, 2014 5:35 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Oh..să spunem că..sunt mai ciudată de felul meu.
    O privesc puţin ruşinată, din bar aproape toţi mă ştiu, aşa că nu e problemă.

    14Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 9:12 am

    Amm.

    Amm.

    Se uita la ea nauca. In mintea ei lucrurile nu se prea legau asa ca asteapta sa vada ce ar putea face tanara cu galeata de gheata.

    15Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 3:19 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    Emilia apăru mai într-o grabă, lăsă găleata plină de cuburi de gheaţă şi plecă, făcându-se nevăzută. Trag găleata lângă mine, iau un cub de gheaţă şi-l arunc în gură, începând să mestec.

    16Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 5:42 pm

    Amm.

    Amm.

    Ah, deci mananci gheata! Cam ciudat, chiar mananci gheata? Si face ochisorii putin mai mari privind-o cum mesteca acel cub de geata. Din spate ii ies mai multe fire negre care... parca incep sa danseze iar ea habar n-avea de el. Era din cauza coasei care, ori isi batea joc de ea, ori avea chef de glume ori era plictisita! Ceea ce e cam ciudat avand in vedere ca e o coasa... o coasa vie..

    17Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 5:45 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Gheaţa asupra mea are un efect benefic, dacă o pap, căştig energie. Oricum, părul tău e cam vâlvoi.
    Bag mâna în găleată şi scot un pumn de cuburi, începând să le arunc câte unul în gură.

    18Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 5:48 pm

    Amm.

    Amm.

    Serios? Si incepe asi aranja parul in timp ce firele negre se inmultesc cu inca cinci si se fac vazut la cativa centimentri mai sus de capul ei. Imi place. As vrea si eu sa pot face asta, dar din pacate tot ce pot manca e.. aproximativ tot ce e comestibil. Iubesc dulciurile!

    19Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 5:53 pm

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Oh...şi eu, am doar acest atuu graţie elementului meu.
    Iau găleata şi o pun la picioarele mele.
    -Oricum, părul tău e viu? Ai fire negre peste tot. Şi părul tău e blond.

    20Locul e bun pentru relaxare. Empty Re: Locul e bun pentru relaxare. Lun Sept 29, 2014 5:57 pm

    Amm.

    Amm.

    Clipeste de cateva ori si se hlobeaza mirata. Din cate stiu e cat se poate lipsit de viata. Si incepe sa-si pipaie parul. Si am par blond... nu negru.. Apoi, inainte de a le atinge, firele cele negre intra inapoi in de unde au iesit, ea continuand sa se pipaie in cautarea firelor cele negre despre care vorbea fata.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum