AcasaAcasa  
  • Ultimele imaginiUltimele imagini  
  • ÎnregistrareÎnregistrare  
  • ConectareConectare  

  • Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

    Have fun with Crux !(Privat)

    2 participanți

    Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

    1Have fun with Crux !(Privat) Empty Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:15 am

    Wicked

    Wicked

    În capătul orașului încă se află ruinele circului familiei mele. Dar nu le pot numii ruine, totul e intact, doar că e pustiu și totul e mai înfricoșător. Dar eu încă trăiesc acolo... fie că în cortul imens, fie că printre cuștiile animalelor, fie că prin rulote.



    Ultima editare efectuata de catre Wicked in Dum Sept 28, 2014 10:48 am, editata de 1 ori

    2Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:19 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Un psihopat care a omorât tot personalul circului Crux. Interesant. Mă aflam în faţa cortului. Cred că e trecut de unu noapte, iar lumina lunii care se revărsa asupra acelor linii roşii şi albe de pe cort îi dădea un aspect înfrcoşător şi oarecum magnific. Am dat materialul la o parte şi am intrat în cort. Totul intact. Nicio sfoară sau ceva cadavru suspendat pe aici. M-am amplasat în centrul cortului şi am privit peste tot. Apoi cu volumul ridicat la voce am spus:
    -E cineva pe aici?

    3Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:21 am

    Wicked

    Wicked

    Ah, un spectator care vreau să-mi urmărească show-ul macabru ! Ce splendoare !
    Una din clonele ele putea fi văzute la câțiva metri de fată că împingea un dulap, în timp ce râdea.

    4Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:23 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Deci începe show-ul. Mă apropii de scaune şi mă aşez pe unul în prima linie. Să vedem cât de macabru e.

    5Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:24 am

    Wicked

    Wicked

    Clona bate în dulap, se uită în stânga, în dreapta, în față, apoi în spate. Se oprește din râs. Deschide încet dulapul, apoi fuge. Din dulap a căzut... o altă clonă !

    6Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:26 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Clonare, dar câte? Încep să inspectez cu coada ochiului fiecare colţişor al încăperii. Îmi pun mâna pe sabia de sus aflată în cingătoare în caz de orice.

    7Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:28 am

    Wicked

    Wicked

    Clona se ridică, și spune cu un glas puternic:
    -Doamnelor și domnilor ! Băieți și fete ! Am pregătit un show cu un tratament special pentru voi în această seară, și anume ”Un show cu Vernian ” !
    Ultima clonă, cea de a treia, era în spatele fetei. Aceasta întreabă:
    -Dar tu, cum te numești ?

    8Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:30 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Mă întorc zâmbind către clonă - sau poate chiar Vernian, dar nu e aşa de stupid să se afişeze.
    -Eis.

    9Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:31 am

    Wicked

    Wicked

    Clona de pe șcenă, zâmbind, întinde mâna spre aceasta.
    -Pășește spre o lume nouă, în care imposibilul devine posibil, și viceversa !

    10Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:33 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Mă ridic de pe scaun neluându-l de mână şi păşesc aproape de clona picată din dulap.

    11Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:35 am

    Wicked

    Wicked

    Toate cele trei clone au urcat pe șcenă. Prima clonă, care împingea dulapul, a revenit, dar cu alt dulap.
    -Ai vrea să-l deschizi ? zice aceasta

    12Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:36 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Ce se poate întămpla? Mă apopii de dulap, încă cu mâna stângă pe prima sabie şi-l deschid.

    13Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:37 am

    Wicked

    Wicked

    Din dulap cade un cadavru. Cele trei clone fug, dispărând în întuneric. Pe șcenă au rămas fata și cadavrul.

    14Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:39 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Mă uit prin împrejurimi.
    -Şi asta e ceva special? Eu vreau să văd magie, nu cadavre, oftez privind cadavrul, ar trebuii să fie circ, nu morgă.

    15Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:41 am

    Wicked

    Wicked

    Luminile se sting. O muzică înfricoșătoare apare. Pe o platformă înaltă apar în cele din urmă Eu, cel adevărat. Luminile s-au aprins. O priveam în ochi pe fată.

    16Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:44 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Salut?
    Îl privesc şi eu în ochi. Până acum nu am văzut nimic deosebit la el..doar că are o pasiune pentru cadavre.

    17Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:46 am

    Wicked

    Wicked

    Figura mea inexpresivă a devenit încet un zâmbet mult prea evident.
    -Join me, in eternity. spun eu sigur pe mine

    18Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:48 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Nu, mulţumesc. Îmi e bine şi aşa.
    Că-i psihopat se vede clar, dar tot nu-mi pot da seama de ce se tem atât de mult de el, poate că de ce omoară? Mulţi o fac pe aici.

    19Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:50 am

    Wicked

    Wicked

    Mă strâmb puțin, și mă dau mai în spate. Cobor de pe platformă, ajungând la un metru de fată. Zâmbesc din nou, apoi spun:
    -Rar vezi așa ceva pe aici.

    20Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 10:50 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Nu e mai corect: rar vezi pe cineva pe aici?
    Îl privesc cu uşor zâmbet schiţat.

    21Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:01 am

    Wicked

    Wicked

    Ridic mâinile în sus, și spun cu o voce puțin mai subțire
    -Trec oameni pe aici, dar știi... curiozitatea ucide.

    22Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:03 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    -Nu chiar...
    Dintr-o dată gândul meu trecu la Iis.

    23Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:04 am

    Wicked

    Wicked

    Două clone vin cu câte un scaun pentru fiecare. Mă așez pe scaunul meu, iar scaunul fetei a fost așezat lângă ea.
    -Ia un loc, Eis.

    24Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:05 am

    ~JuLia

    ~JuLia

    Mă aşez şi eu lângă el. Ce vrea să facă?

    25Have fun with Crux !(Privat) Empty Re: Have fun with Crux !(Privat) Dum Sept 28, 2014 11:07 am

    Wicked

    Wicked

    -De ce ai avut de gând să vii aici ? zic eu cu o față de om plictisit

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

    Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum