AcasaAcasa  
  • Ultimele imaginiUltimele imagini  
  • ÎnregistrareÎnregistrare  
  • ConectareConectare  

  • Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

    La umbra unui copac[Privat-SamaraMorgan]

    4 participanți

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

    Kaixel

    Kaixel

    -Atunci de ce nu ai mers la munca direct?,intreb,sprijinindu-ma de copac si inchizandu-mi ochii,incerc sa ascult si sunetul ploii in acelasi timp.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Acum sunt in pauza dintre ture, spun chicotind. Prefer sa mi-o petrec in parc, din moment ce nu e departe de barul-restaurant unde lucrez. Nu imi place sa stau pe langa colegele mele de munca. Prea mult fum de tigara si barfe.

    Kaixel

    Kaixel

    -Bar-restaurant?,intreb,deschizand un ochi si privind la ea.Parca lucrai la un magazin.Acum,tu esti cea suspicioasa,spun,amuzat.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Uh, nu am sous niciodata ca as lucru la un magazin. Prin discount ma refeream la cel de la meniu, spun chicotind in timp ce il privesc. Plus, nu sunt suspicioasa. Nu am de ce sa ascund lucruri.

    Kaixel

    Kaixel

    -Cine stie?Poate esti genul de persoana care invita straini la restaurant,apoi cand ajung in fata restaurantului,ii trag intr-o alee din spatele cladiri,apoi ii ucid,continui pe acelasi ton amuzat de mai inainte.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Crezi ce vrei, dar eu nu o sa fac asta vreodata, spun in timp ce imi indrept priviea spre cer din nou, in timp ce il privesc, parca hipnotizata de maretia picaturilor de ploaie care cadeau si cadeau si cadeau.

    Kaixel

    Kaixel

    -N-am de unde sti asta,raspund,deschizandu-mi ochii si privind la ea.Tehnic esti un strain.Dar de data asta,voi face o exceptie,Ally.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    In momentul in care il aud spunandu-mi asa, rosesc usor, si ma uit spre cer, socata. Nimeni nu imi mai spusese asa, de cand mama mea fusese ucisa. In momentul in care imi spusese asa, simteam o caldura inauntrul meu care ma facea sa ma simt bine. Imi indrept din nou privirea spre el, si doream sa zic ceva, dar nimic nu iesea din gura mea.

    Kaixel

    Kaixel

    -Ce-i cu fata aia de cerc patrat?,intreb amuzat,observand ca se uita la mine.N-ai mai vazut fiinte umane pana acum?

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Ba da. Am vazut. Dar, am impresia ca esti diferit de cei pe care ii cunosc, soptesc in timp ce chicotesc si continui sa-l privesc.

    Kaixel

    Kaixel

    -Adevarat,spun,in timp ce ma ridic incet de jos si ma scutur putin.Nu sunt de prin preajma.Vin din nordul insulei.Fac parte din tribul Apunka.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Uh, inteleg, spund dand din cap afirmativ. Nici eu nu sunt de pe aici, spun chicotind. Nici nu-mi aduc aminte de unde sunt, sincer..

    Kaixel

    Kaixel

    -Deci te-ai lovit candva la cap,in tinerete.Inteleg,dau din cap afirmativ,inchizand ochii.Asta explica de ce esti asa prietenoasa cu un strain.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Am fost data afara din sat cand aveam 4 ani. E normal sa nu stiu unde imi sunt originile, soptesc in timp ce ma uit la iarba.

    Kaixel

    Kaixel

    -Caz dramatic deci,dau din cap afirmativ din nou,in timp ce vin inspre ea si ma opresc langa.Avem ceva in comun totusi.Amandoi ne-am parasit triburile.Eu fiindca asa am vrut,iar tu ai fost data afara.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Da, spun afisand un zambet fals si inchizand incet ochii, dupa care ii deschid la loc, si privesc din nou spre iarba.

    Kaixel

    Kaixel

    -Relaxeaza-te,ranjesc usor,punand o mana pe umarul ei.N-am chef sa-mi vad chelnerita trista cand ma serveste la masa in seara asta.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Huh? Cine e trista? intreb pe un ton confuz in timp ce il privesc. Eu una sunt cea mai fericita din lume, spun chicotind in timp ce ma uit iar spre cer.

    Kaixel

    Kaixel

    -Daca ti-ai revenit doar pentru ca am zis asta,sunt curios cum o sa reactionezi daca ti-as zice ca o sa iei cina cu mine in seara asta,continui sa ranjesc,luand mana de pe umarul ei.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    Clipesc de cateva ori, in timp ce il privesc, si chicotesc.
    - Nu crezi ca esti cam direct in momentul de fata? intreb in timp ce ma uit in ochii lui.

    Kaixel

    Kaixel

    -Nu crezi ca oferta e prea tentanta ca sa o refuzi?,intreb,amuzat,in timp ce o privesc in ochi de asemenea.

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    - Ei bine, spun in timp ce il privesc si eu. Fie ca ar fi tentanta sau nu, tot accept, soptesc ultima parte in timp ce ii fac cu ochiul si ranjesc.

    Kaixel

    Kaixel

    -Atunci sa-ti fie rusine,spun,amuzat,ranjind,continuand sa o privesc in ochi.Flirtezi asa cu oameni mai in varsta?N-ai pic de rusine,fetito?

    SamaraMorgan

    SamaraMorgan

    Clipesc de cateva ori, in timp ce il privesc.
    - Mai in varsta? Dar nu pari sa ai mai mult de 25 de ani, spun chicotind.

    Kaixel

    Kaixel

    -Surprinzator sau nu,am 34,raspund cu acelasi ranjet,privind la ea.Si fiindca tot jucam jocul cu ghicitul,as zice ca ai undeva la 20-21.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

    Subiecte similare

    -

    » Have fun with Crux !(Privat)

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum